Рівно рік тому Київщину було повністю звільнено від російських окупантів

2 квітня 2022 року українські ЗМІ поширили радісну звістку – станом на ранок цього дня у Київській області не залишилося жодного боєздатного російського підрозділу. Уперше з початку повномасштабного вторгнення цілий регіон України було повністю звільнено, що гостро контрастувало з лютневими намірами російського керівництва захопити Київ і повалити «режим нацистської хунти» за три дні.

Те, що спроба блискавично захопити Київ і тим поставити під контроль Україну провалилася, російським «полководцям» стало зрозумілим уже в середині березня, коли Сили оборони України відбили наступ через Бучу та Ірпінь, а згодом розбили вороже угрупування, що намагалося пробитися до Києва через Мощун. Однак,спроби охоплення столиці з флангів ворог не полишав до 24 березня, коли відбулася остання спроба перейти в наступ і захопити село Лук’янівка на Броварському напрямку. 30 березня про «виконання всіх завдань на Київському і Чернігівському напрямках» заявив речник міноборони рф Конашенков, і протягом наступних двох днів росіяни поспіхом відводили пошарпані частини 5-ї, 29-ї. 35-ї загальновійськових армій і 155-ї бригади морської піхоти до білоруського кордону. Їх відступ протягом доби прикривали 39 мотострілецька бригада 35-ї армії і 5 танкова 36-ї армії, але вочевидь до ранку 2 квітня з території Київсщини забралися геть і ці військові частини. Відступ не відбувся так організовано, як того бажало російське командування, довелося кинути багато техніки, і як мінімум десятки російських військовослужбовців «загубилися» у затишному київському поліссі під час відступу на північ.

Тепер російський генштаб мусив перейти до планомірного наступу на Донбасі, а спроби «бліцкрігу» на північному напрямку раптово відійшли на задній план перед «справжньою» метою – «повним звільненням» території «ЛНР» і «ДНР». 

Після відновлення і поповнення на схід будуть кинуті і ті об’єднання, що вже отримали лящів під Києвом. Зокрема, 35 армія буде перекинута під Ізюм – лиш для того, щоб бути знищеною там у вересні… але це вже зовсім інша історія.