Рідкісна іспанська аварійно-рятувальна машина VRAC з’явилась в ЗСУ (Фото)

Рідкісна іспанська аварійно-рятувальна машина VRAC з’явилася в Збройних силах України. Її фото опублікували у cоцмережах.

Це бронетранспортер, який переобладнали для медичної евакуації. Загалом у світі виготовлено лише три такі машини. Офіційного повідомлення про передачу іспанським урядом VRAC до України не було.

Базою для аварійно-рятувальної машини VRAC виступив іспанський колісний бронетранспортер 6х6 Pegaso 3560 BMR. Іспанська армія активно використовувала їх у міжнародних операціях у Югославії, Афганістані, Іраку та Лівані.

Pegaso 3560 BMR виробляли з 1979 року у різних модифікаціях. Зокрема, є версії обладнані ПТРК MILAN або ПТРК TOW, є варіант для саперної команди зі збільшеною висотою корпусу та спеціальними ящиками для транспортування вибухівки. Відомі також модифікації у вигляді командно-штабної машини та автомобіля для радіоелектронної боротьби. Ну, і власне, бойова медична машина – VRAC, одна з яких опинилася в Україні.

Нагадаємо, Збройні сили України використовують на фронті іспанські 155-мм снаряди. Боєприпаси ERO2A1 HE були надані ЗСУ у рамках військової допомоги від Іспанії. Їх можна побачити на фото, яке опублікували військові. Згідно маркування, що видно на снарядах, вони виготовлені у цьому році.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.