Rheinmetall доставила в Україну унікальний польовий госпіталь (Відео)

Німецька компанія Rheinmetall поставила в Україну мобільний польовий госпіталь. Його вартість разом із оплатою за навчанням українських медиків становить близько 9 млн євро. Угоду рік тому уклало Міністерство оборони Німеччини та Rheinmetall Mobile Systeme GmbH (RMS).

Цей ультрасучасний польовий госпіталь включає 32 ліжка, у тому числі вісім ліжок інтенсивної терапії. У комплекс входить операційна з стерилізаційними засобами, рентгенівська та комп’ютерна томографія, лабораторія, аптека та адміністрація. Госпіталь відповідає стандартам медичної підтримки НАТО Role 2.

Rheinmetall також забезпечив Україну необхідними транспортними засобами. Загалом десять вантажівок/причепів перевезли двадцять контейнерів до місця призначення.

Комплекс включає не лише медичні модулі в розширюваних контейнерах і наметах, а й незалежну генеруючу потужність і обладнання для виробництва медичних газів. Лікарня також має власне водопостачання, в тому числі лікувально-дезактиваційне, а також заготовки з санітарними модулями для пацієнтів і персоналу. 

Мережа водопостачання обігрівається, а чутливий комп’ютерний томограф у контейнері підпружинений за допомогою складної транспортної системи. Тому його можна безпечно транспортувати по суші, морю чи по повітрю, і він готовий до роботи після прибуття. Розроблені для максимальної операційної мобільності, усі системи та обладнання в лікарні можна багаторазово використовувати.

Передача мобільного польового госпіталю відбулася в два етапи: спочатку десять українських військових пройшли 14-денний навчальний курс, щоб навчитися складати, розбирати та експлуатувати госпіталь. Офіційна передача Україні відбулася у засекреченому місці.

Співробітники RMS тренували українських військових у виставковому залі у Фрідріхсгафені в німецькій землі Баден-Вюртемберг. Половина української команди вже мала медичну освіту, інша половина – технічну підготовку. Щоб взяти участь у двотижневому курсі, вони вирушили безпосередньо з зони своїх операцій в Україні до Німеччини.

Нагадаємо, раніше компанія Rheinmetall повідомляла, що ремонтний центр німецького оборонного концерну почне роботу в Україні у серпні. Він обслуговуватиме танки Leopard. Для цього дванадцять українських працівників пройшли підготовку в Німеччині.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.