РФ створює умови для дестабілізації Молдови – ISW

Кремлівські чиновники та пропагандисти створюють інформаційні умови для дестабілізації Молдови. Це роблять, щоб завадити інтеграції Молдови в ЄС та Захід, вважають військові аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Російський чиновник Олексій Поліщук заявив, що Молдова планує покинути СНД до кінця 2024 року. Країна почала обривати свої зв’язки з так званим Союзом незалежних держав.

У Кремлі заявили, що це рішення не принесе користі громадянам Молдови, а також буде невигідним для економіки країни. Водночас росіяни зазначили, що врегулювання придністровського питання в Молдові перебуває в “глибокій кризі”, зокрема через економічний тиск Молдови. РФ зі свого боку готова налагодити відносини між Молдовою та Придністров’ям “як посередник і гарант”.

Віцепрем’єр-міністр Молдови Олег Серебрян вчора заявив, що Молдова не повернеться до переговорного процесу щодо Придністров’я. Цього не станеться принаймні поки російсько-українські відносини не покращаться та триватиме війна росії в Україні.


Раніше аналітики ISW оцінювали, що Кремль, ймовірно, створює інформаційні умови для виправдання майбутньої російської агресії та дестабілізації Молдови. Як зазвичай, це може відбутися під виглядом захисту своїх “співвітчизників за кордоном” і “Русского міра”. Ці концепції базуються на нечітких визначеннях етнічних росіян і російськомовних в іноземних країнах.

Росія може спробувати виправдати свою агресію або зусилля з дестабілізації в Молдові. Небезпекою для жителів Придністров’я можуть назвати відмову Молдови від процесу врегулювання в регіоні. Оглядачі припускають припустив, що влада рф, можливо, звертається до риторичних наративів, які апелюють до ширшої аудиторії за межами “русского міра”.

Нагадаємо, у Росії через майбутню мобілізацію вдвічі зросла кількість нападів на військкомати.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.