Вперше з часів холодної війни США розмістять ракети середньої дальності в Азії – Nikkei Asia

До кінця 2024 року США планують розмістити в Індо-Тихоокеанському регіоні ракети середньої дальності. Про це повідомляє Nikkei Asia з посиланням на представника Тихоокеанської армії США Роба Філліпса.

Розглядаються варіанти розгортання наземних версій крилатої ракети Standard Missile-6 (SM-6) та крилатої ракети Tomahawk. Діапазон дії цих ракет становить від 500 до 2700 кілометрів.

Системи розгорнуть вперше після закінчення у 2019 році терміну дії Договору про ракети середньої та малої дальності. Цю угоду, підписали США та Радянський Союз у 1987 році. Договір забороняв розробку та володіння наземними ракетами дальності від 500 до 5500 км. При цьому Китай продовжував розширювати свій арсенал під час цієї угоди. За оцінками Пентагону, нині китайська армія має близько 1 500 таких ракет.

Потреби США передбачають розгортання систем поблизу островів від Окінави в Японії до Тайваню та Філіппін.

Нині Японія та Філіппіни неохоче погоджуються розміщувати нові американські системи озброєння через страх загрози з боку Китаю. Нагадаємо, в Конгресі США заявили, що ухвалять військову допомогу Україні до Різдва.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.