Південна Корея наблизилась до надання Україні військової допомоги – Reuters

Південна Корея може розширити свою підтримку України, окрім гуманітарної та економічної допомоги, якщо вона зазнає широкомасштабного нападу на цивільне населення, заявив президент Юн Сук Йоль. Натякнувши таким чином, що його країна може надати Україні і військову допомогу.

Напередодні свого державного візиту до США в інтерв’ю Reuters Юн сказав, що його уряд вивчає, як допомогти захистити та відбудувати Україну, так само, як Південна Корея отримувала міжнародну допомогу під час Корейської війни 1950-53 років.

«Якщо виникне ситуація, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, наприклад будь-який широкомасштабний напад на мирних жителів, різанина чи серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці», — сказав Юн.

Це був перший випадок, коли Сеул заявив про готовність надати Україні зброю, більше ніж через рік після того, як виключив можливість летальної допомоги.

Нагадаємо, що південнокорейське озброєння вже постачається в Україну, але не напряму, а через Польщу. Торік Польща отримала дозвіл від уряду Південної Кореї на постачання Україні 18 гаубиць Krab.