Президент росії неохоче приймає рішення, які можуть призвести до бунтів усередині країни або до міжнародної ескалації, повідомляє Інститут вивчення війни(ISW).
«У цьому звіті зосереджено увагу на обережному підході президента росії володимира путіна до ризику після того, як він кинув кубик, починаючи повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року і, ймовірно, не бачив ризику», – написано на сайті інституту.
ISW так аргументує своє дослідження. По перше, путін сподівався захопити Київ за три дні та змусити українців капітулювати без значних втрат серед російських військових, про що свідчить завчасне публікування статті про перемогу росії кремлівськими пропагандистами. Також президент відкинув попередження російського банку про вплив західних санкцій на економіку держави.
путін дуже рідко публічно виступав із військовими досягненнями, неохоче говорив про здобутки армії, після захоплення Сіверодонецька та Лисичанська дорогою ціною, неохоче оголосив мобілізацію.
«путін проігнорував неодноразові заклики російської націоналістичної спільноти у травні 2022 року мобілізувати резервістів, оголосити війну Україні, запровадити воєнний стан у росії та модернізувати систему призову до армії, – пишуть дослідники. – Він боявся антагонізувати російське суспільство, що призвело б до більш активної позиції Заходу. Також диктатор міг оголосити більш широку мобілізацію, але побоювався за свій авторитет у суспільстві. Формально він не оголошував воєнний стан за межами Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей».