Прикордонні села України відчувають повну силу російської військової машини, коли Путін обговорює можливу «санітарну зону» - CNN

Прикордонні села України відчувають повну силу російської військової машини, коли Путін обговорює можливу «санітарну зону» – CNN

Від села Лугівка евакуюють цивільне населення. Запізнілий, поліцейський Дмитро Піддубний записує подію на телефон та коментує її. Але він також працює і старенька жінка перед ним рухається надто повільно.

“Бабцю, давайте! Давайте, давайте, дорога, давайте!” Здалеку чути два вибухи, ймовірно, від артилерійського пострілу.

Лугівка, що знаходиться у північно-східному регіоні Сумщини, розташована всього кілька миль від кордону з Росією. Як і декілька десятків малих міст і сіл уздовж кордону, вона за останні кілька тижнів зазнала значного збільшення нападів, що ставить перед місцевими жителями моральні дилеми та страшні вибори.

Старенька жінка, у якої в правій руці тримається ходунки, прискорює свій темп на декілька кроків, а потім знову сповільнюється. Вона щось бурмотить незрозуміло, можливо, прохання до молодого поліцейського про розуміння її віку. Вона робить все, що може.

Піддубний повертає телефон, щоб показати пошкодження мосту, який вони переходять. Його влучила російська ракета, але вузька смуга бетону залишилася цілою, що дає їм змогу перейти річку та дістатися до транспорту, який вивезе їх в безпечне місце.

Навпаки, на іншому боці кордону, українська армія посилила свої спроби “принести війну” до Росії, співпрацюючи з російськими добровольцями, які борються за Україну, та проводячи командирські рейди на села у регіонах Бєлгород та Курськ, а також збільшуючи кількість артилерійських та дронових ударів.

Володимир Путін, після виборчої перемоги на сумнівному президентському виборі цього місяця, висловив можливість створення “санітарної зони” усередині України для захисту південно-західних регіонів Росії.

CNN спілкувався по телефону з людьми, які живуть вздовж української сторони кордону або мають родичів, які там проживають.

Ольга Михайлівна, 58 років, розповіла, що її село Рижівка раптово потрапило під масовий обстріл з ракет “Град” 12 березня – і це було гірше за все, що вона бачила з початку війни у Сумській області понад два роки тому.

“Обстріл не припинявся протягом усього дня. Вони вели вогонь з усіх видів зброї. Ми ховалися в підвалах. Іноді виходили на декілька хвилин, щоб погодувати тварин, а потім знову поверталися всередину. Це було безкінечно”, – розповіла вона.

Після трьох днів обстрілу Ольга Михайлівна та її чоловік згодилися покинути село. Коли машина для їх евакуації приїхала, вони почули вибух з іншого боку вулиці. У хаосі та поспіху вони підхопили свою собаку, але залишили залишки своїх речей, які вони так ретельно збирали.

Вони також залишили своє худобу. Тому вони попросили двох чоловіків, які допомагали їм евакуюватися, як ті повернуться до села, щоб випустили тварин зі стайні та поклали для них їжу. Інакше, вони можуть загинути, бувши прив’язаними.

“Ми прожили всю своє життя у Рижівці. Ми обоє з чоловіком народилися там. Це наш дім. Ми побудували цей будинок самі. Ми хотіли, щоб наші діти мали місце, куди приїжджати. А потім в наш будинок зайшов ведмідь. Дуже важко і страшно бути без домівки у мої роки”, – сказала вона.

Ведмідь, звичайно ж, це Росія.