Угруповання з Придністров’я допомагало ухилянтам виїхати з України (Відео)

Контррозвідка СБУ спільно із Національною поліцією України та Службою інформації та безпеки Республіки Молдова нейтралізувала міжнародне злочинне угруповання, яке діяло на користь рф. Учасники групи вивозили до невизнаного Придністров’я ухилянтів з України. Про це повідомляє Служба безпеки.

Нелегалів призовного віку перевозили з території Одеської області до самопроголошеного Придністров’я, а далі на територію Молдови.

“Вартість одного “квитка на втечу” становила до 5 тис. американських доларів, залежно від терміновості виїзду. Зловмисники підвозили своїх «клієнтів» до кордону із невизнаним Придністров’ям, а далі проводили їх лісовими стежками поза контрольно-пропускними пунктами”, – йдеться у повідомленні.

Під час спільної операції правоохоронці затримали в Молдові двох учасників угруповання. Вони супроводжували групу ухилянтів. Ще двох фігурантів викрили в Одесі, під час підготовки до відправлення за кордон нової групи військовозобов’язаних.

“За даними слідства, злочинне угруповання організували двоє мешканців невизнаного Придністров’я, які мають українські та молдовські паспорти, а також перебувають у полі зору російських спецслужб. До створення каналу нелегальної міграції вони залучили спільників з Молдови та України”, – повідомили в СБУ.

Втечу від мобілізації в Україні фігуранти просували на своїх Telegrm-каналах. Розрахунок проводили через криптогаманці.

Всім учасникам угруповання планується повідомити про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

Нагадаємо, наприкінці року Служба безпеки викрила 3 схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон. Серед фігурантів – посадовець районного ВЛК та власник транспортної компанії, яка маскувалася під міжнародні перевезення вантажів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.