Лідери США та Китаю досягли прогресу – Байден (Оновлено)

Джо Байден та Сі Цзіньпін провели свою другу в історії особисту зустріч. Лідер китайського народу не відвідував США з 2017 року. Після розмови президент США повідомив про “досягнення прогресу”. Лідери країн зустрілися на  саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в американському Сан-Франциско.

“Ми маємо забезпечити, аби конкуренція між США та Китаєм не переросла у конфлікт. І ми також мусимо відповідально ставитися до цього», – заявив Байден.

Він зауважив, що є ряд проблем, які вимагають спільних зусиль для подолання глобальних викликів – від зміни клімату до боротьби з наркотиками та штучного інтелекту.

Сі Цзіньпін, наголосив на необхідності забезпечення безперервної роботи ланцюгів глобальних поставок, а також уникнення проявів протекціонізму. Лідер Китаю також зазначив, що вважає двосторонні відносини США та КНР найважливішими у всьому світі.

За його словами, можливий конфлікт між країнами спричинив би “нестерпні наслідки” для обох сторін, а світ досить великий для процвітання обох країн.

Після зустрічі президент США повідомив на своїй сторінці X, що розмова була результативною.

“Я ціную сьогоднішню розмову з президентом Сі, тому що я вважаю найважливішим, щоб ми чітко розуміли один одного, лідер до лідера. Існують критичні глобальні виклики, які вимагають нашого спільного лідерства. І сьогодні ми досягли реального прогресу”, – написав він.

Подробиці щодо обговорення питання війни в Україні наразі не розголошують.

Оновлено: Після зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у Сан-Франциско Джо Байден заявив, що продовжує вважати його “диктатором”.

“Слухайте, ну він і є. Він диктатор у тому сенсі, що він людина, яка керує комуністичною країною, заснованою на формі правління, абсолютно відмінною від нашої. Заперечувати це чи сперечатися із цим просто неможливо”, – сказав журналістам президент США.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв про те, що фінансування військової допомоги Україні в США обговорять після Дня подяки (23 листопада).

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.