Прем’єр Естонії закликала НАТО готуватися до війни з РФ

Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас закликала НАТО готуватися до війни з росією через три роки. Про це повідомляє The Times.

Країн НАТО мають трьох до п’яти років на підготовку до потенційного військового конфлікту з росією, заявила прем’єр-міністрка Естонії.

“За оцінками нашої розвідки, це займе від трьох до п’яти років, і це багато в чому залежить від того, як ми збережемо нашу єдність і нашу позицію щодо України”, – сказала Каллас в інтерв’ю The Times.

Вона аргументувала свою заяву даними звіту Служби зовнішньої розвідки Естонії. У ньому нібито йдеться про те, що росія розглядає балтійські країни як “найуразливішу частину” блоку і може зробити ворожі дії щодо них.

“З точки зору країн Балтії, росія все ще має достатньо сил, щоб чинити реальний військовий тиск у нашому регіоні”, – повідомила вона.


Кая Каллас закликала НАТО готуватися до війни та ухвалити стратегію “стримування” росії у стилі “холодної війни”. Серед можливих потенційних проблем, на які варто зважати Північноатлантичному альянсу, прем’єр Естонії назвала нестачу озброєнь та складність швидкого розгортання великої кількості військ на лінії фронту.

Нагадаємо, раніше Президент Естонії Алар Каріс закликав зняти обмеження щодо озброєнь для України. Він також оголосив, що Естонія виділить Україні допомогу в розмірі 1,2 млрд євро до 2027 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.