Порушення тиші відбуваються переважно вночі, але найчастіше – з ранку в Авдіївці. – Голова місії ОБСЄ

1 вересня на сайті ОБСЄ було опубліковано заяву Голови Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Халіт Чевіка, що стосується регулярних порушень режиму припинення вонгню в Луганській та Донецькій областях України.

Голова СММ ОБСЄ відзначив погіршення безпекової ситуації в регіоні у серпні 2021 року. Він зазначив, що 2/3 обстрілів відбуваються вночі, але найбільшим був обстріл Авдіївки зранку 28 серпня, коли було зафіксовано понад 190 порушень, включно з мінометним та артилерійським вогнем. Халіт Чевік заявив, що СММ продовжує свою важку роботу, але її успіх залежить від політичної волі всіх задіяних сторін.

Причиною проголошеної заяви, очевидно, було загострення у тристоронній контактній групі. 1 вересня відбулося позачергове засідання підгрупи з безпеки ТКГ присвячене нещодавнім грубим поруженням режиму безстрокового припинення вогню. Телеграм-канал української сторони в ТКГ зазначив, що головною темою зустрічі були обстріли противником району Авдіївки, робота координаційного механізму для їх профілактики та у разі порушення. Украхнська сторонга зажадала від росіян негайноповернутися до “режиму тиші”.

Водночас незаконні збройні формування “ЛНР” і “ДНР” заявили, що основною проблемою, яка спричинила позачергове засідання, були обстріли, заподіяні української стороною і звинуватили Україну в блокуванні роботи підгрупи.

(фото osce. org)