31 рік тому виникла “Придністровська республіка”

2 вересня 1990 року на скликаному “надзвичайному з’їзді рад Придністров’я” було проголошено створення Придністровської Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки.

Попри те, що президент СРСР Михайло Горбачов не визнав самопроголошення чергової республіки у складі СРСР, вона була породженням саме спроб консервативних російських/радянських зупинити дрейф Молдови в бік від Радянського Союзу. Міною вповільненої дії тут виявилася радянська національна політика 20-40-х років, коли на березі Дністра, що належав УСРР, було створено в 1924 році штучну Молдавську АСРР. У 1940 році вона стала трампліном для створення Молдавської РСР і вузьку смугу вздовж Дністра залишили в її складі, не повернувши УРСР. Регіон був майже 100% русифікований і в 1992 за підтримки російської 14-ї армії остаточно відколовся від Молдови, ставши незабаром замороженою гарячою точкою, черговим анклавом під російським контролем, не визнаним на міжнародному рівні.

Прапор і герб “Придністровської Молдавської республіки” – єдина офіційна символіка, що буквально містить радянські символи – серп і молот, і є напряму успадкованою з Радянського Союзу. Щоправда, в останні роки влада маріонеткової російської ПМР часто використовує варіанти без серпа і молота, що протирічить “законодавству” самої “республіки”.

(фото з відкритих джерел)