Польща узгодила з США купівлю 96 ударних гелікоптерів Apache

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак уклав офсетну угоду з компанією Lockheed Martin, яка дозволяє польським підприємствам обслуговувати та ремонтувати радари та систему наведення ракет гелікоптерів Apache. Це необхідний крок для початку експлуатації вертольотів у Польщі.

На початку вересня Держдепартамент США ухвалив продаж Польщі 96 ударних вертольотів AH-64E Apache. За домовленістю з Пентагоном, до завершення процедур і доставки закуплених гелікоптерів до Польщі, армія США надаватиме у оренду свої вертольоти Apache. За допомогою ударних вертольотів, союзники хочуть посилити потенціал стримування потенційного агресора.

Польські пілоти почали тренування на Apache в США.

Офсетна угода охоплює два зобов’язання на загальну суму близько 300 млн злотих, які будуть виконані протягом 5 років. Це перша з кількох угод, які Мінфін має намір укласти в рамках придбання ударних вертольотів AH-64E. Згідно угоди обслуговуватиме американські радари і системи наведення ракет військовий авіаційний завод № 1 у Лодзі. 

Гелікоптери будуть у розпорядженні польських сухопутних військ, зокрема, 18-ї механізованої дивізії, яку вже оснащують танками Abrams. Її завданням буде оборона Брестського напрямку. У Варшаві пам’ятають, що цей напрямок використовувався для вторгнення у Польщу, як російськими, так і радянськими військами.

“96 вертольотів – це саме та кількість, яка потрібна для реального та ефективного стримування агресора. Вертольоти Apache є одними з найкращих у світі. Вони чудово працюють, зокрема, з танками. Наша дивізія, 18-та механізована дивізія, побудована за зразком американських частин. Наша мета – не допустити російського вторгнення. Ми всі добре знаємо про спроби відбудови Російської імперії. Найкращою відповіддю на ці спроби є створення сильних польських збройних сил. Цей процес зараз відбувається”, – заявив Блащак у США.

AH-64 Apache

Це американський основний ударний вертоліт, що перебуває на озброєнні армії США із середини 1980-х років. Має газотурбінний двигун XT-700, що забезпечувало уніфікацію з військово-транспортним вертольотом UH-60 Black Hawk.

Гелікоптер розрахований на два члени екіпажу. Може розвивати максимальну швидкість до 300 км/год.

Apache озброєний 30-мм гарматою M230, 16 протитанковими ракетами AGM-114 або 4 установки з 19 некерованими авіаційними 70-мм ракетами Hydra 70.

Середня вартість одного гелікоптера AH-64 складає приблизно $14,5 млн.

Нагадаємо, нещодавно американська компанія Lockheed Martin запропонувала Міністерству оборони Великої Британії проект виробництва і збірки вертольотів Black Hawk на британських підприємствах. Таким чином концерн відгукнувся на оголошену оборонним відомством програму New Medium Helicopter (NMH). З її допомогою Королівські повітряні сили хочуть замінити 44 старих вертольотів Puma, Griffin та AS 365N3.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.