Калінінград

Польща офіційно перейменувала Калінінград

З сьогоднішнього дня набула чинності постанова Комісії зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща про перейменування міста Калінінград.

Відтепер на офіційному рівні Польща іменуватиме російське місто не “Калініград”, а “Królewiec” (дослівно – Крулєвєц, українською – Крулевець).

Даний документ був прийнятий Комісією ще 12 квітня 2023 року. Перейменування стосується не лише міста, але і всієї області. Відтепер польською вона називатиметься “obwód królewiecki” (дослівно – обвут крулєвєцкі, українською – Крулевецька область).

Комісія постановила, що назва “Калінінград” є штучною і не відповідає історичним реаліям. До того ж, іменування міста та області на честь Михайла Калініна, причетного до Катинського розстрілу (воєнного злочину срср проти поляків) не є прийнятним.

Назва Крулевець відома ще з ХІІІ століття і є слов’янізованою калькою з латинської назви міста – Regiomontium. Наразі Калінінград та область навколо нього належить російській федерації і є її напівексклавом – територією, яка не має сухопутного з’єднання з іншою територією рф, але має вихід до моря.

Варто зауважити, що подібна практика іменувань для Польщі не є новою. Наприклад, місто Совєтск в Калінінградській області поляки називають “Tylża” (дослівно – Тильжа). Імовірно, наступним перейменують саме його.

Нагадаємо, що на в середині лютого 2023 року винищувачі НАТО перехопили російські літаки з боку Калінінграда.