Полонені росіяни все частіше відмовляються від повернення додому – The Economist

Велика частина військових рф, які здались у полон, просять українську сторону не включати їх у списки на обмін. Полонені не хочуть повертатись у росію до завершення контрактів або й до кінця війни.

Про це повідомляє The Economist.

Такі полонені залишаються в українських колоніях. Також у них з’являється можливість приєднатись до підрозділів росіян, які воюють на боці України.

Відразу після потрапляння у полон усі проходять відбір. Українські військові відділяють тих, кого запідозрили у вчиненні злочинів чи порушенні правил війни.

Представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Акіле Депре відвідав колонію, де живуть полонені на Львівщині. Він зауважив, що серед росіян є багато хворих і слабких, які вже були завербовані росіянами у такому стані. Депре каже, що дуже важко зрозуміти, яку користь вони могли принести армії. Висновок один – їх брали у якості “гарматного м’яса”.

Якщо на початку повномасштабного вторгнення до полону переважно потрапляли мобілізовані росією жителі Донецької та Луганської областей, а пізніше “вагнерівці”, то тепер переважають колишні ув’язнені з батальйонів “Шторм-Z”, мобілізовані громадяни рф та кадрові військові.

Нагадаємо, нещодавно українські захисники захопили у полон групу із десяти окупантів поблизу міста Кремінна на Луганщині. Зняли їх на відео та оприлюднили у соцмережах.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.