Українські волонтери модернізували ПЗРК “Ігла”

Українські волонтери модернізували 100 переносних зенітних ракетних комплексів “Ігла” для стрільби вночі. На ПЗРК встановили тепловізори Guide ТК 431.

Покращення зробили інженери команди “Технарі”. Воно значно розширює можливості мобільних груп ППО, які регулярно протистоять нічним атакам російських ударних БПЛА та крилатих ракет.

Волонтери адаптували приціли за допомогою спеціальних кріплень. Модернізовані ПЗРК “Ігла” вже перевірили у польових умовах і передали військовим частинам ВМСУ та підрозділам ППО Повітряного командування “Південь”.

Тепловізори, якими укомплектували ПЗРК, придбав фонд Сергія Притули.

Комплекст “Ігла” був розроблений у СРСР в 1980-х роках. Він призначений для ураження низько літаючих повітряних цілей на зустрічних і паралельних курсах. Складається з одноразового транспортно-пускового контейнера з ракетою 9П39 та пускового механізму 9П516.

За допомогою ПЗРК “Ігла” можна уражати повітряні цілі на відстані до 5 тис. м та на висоті до 3,5 тис. м. Українські військові застосовують їх проти російських літаків, вертольотів, крилатих ракет і ударних безпілотників.

Зокрема, у лютому був зафіксований випадок знищення штурмовика Су-25 під Бахмутом. Уразили ціль нацгвардійці за допомогою ПЗРК “Ігла” на відстані 3 км.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.