Північна Корея закриває посольства через співпрацю з Росією – Bloomberg

Північна Корея почала масово закривати свої посольства по всьому світу. Ймовірно, таким чином лідер КНДР Кім Чен Ин зосереджується на співпраці з рф, зокрема, торгівлі зброєю з окупантами, пише Bloomberg.

В жовтні Північна Корея закрила свої посольства в Уганді та Анголі. Пхеньян також планує закрити консульство в Гонконгу та більше десятка дипломатичних установ в Африці, а також посольство в Іспанії.

У Південній Кореї вважають, що у Кіма закінчуються гроші, щоб підтримувати роботу всіх своїх дипломатичних установ через глобальні санкції, які виснажують його скарбницю. Зараз у Пхеньяні 47 посольств, три консульства та три представництва.

На думку експертів, посольства стали другорядними з точки зору чистих грошових потоків до Північної Кореї та менш важливими для Кім Чен Ина зараз, ніж його угоди з росією.

Протягом двох місяців Північна Корея відправила понад 1 мільйон артилерійських снарядів до росії. Вартість цих поставок може досягати $3 млрд, що становить понад 10% економіки Північної Кореї.

Нагадаємо, крім снарядів Північна Корея почала надавати рф артилерію. Про це повідомляло агенство CBS News. Видання, з посиланням на американського чиновника, написало про початок постачання Північною Кореєю артилерії в рф. Наразі невідомо чим розраховується росія. Незрозуміло поки також чи ця поставка стане початком тривалих надходжень, чи обмежиться кількома партіями.

“Військовий кур’єр” також писав, що до міста Тихорецьк у Краснодарському краю рф почали доставляти зброю, яку росіянам надала Північна Корея. Про це пише The Washington Post, посилаючись на аналіз супутникових знімків та інформацію від американських чиновників.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.