Південна Корея таємно передала Україні тисячі артилерійських снарядів — Wall Street Journal

Після майже року обговорень Південна Корея наважилась таємно передати Україні сотні тисяч артилерійських снарядів через Сполучені Штати.

У виданні Wall Street Journal з посиланням на власні джерела кажуть, що Сеул на умовах конфіденційності домовився з Вашингтоном про передачу снарядів до США для подальшої передачі їх Україні.

Зазначається, що США ще минулого року просили Південну Корею про допомогу для Києва.

Журналісти підкреслили, що країнам вдалось домовитись про артилерійську підтримку України після того, як президент Південної Кореї Юн Сок Йоль відвідав Вашингтон минулого місяця для зустрічі з президентом Джо Байденом.

Радник Південної Кореї з національної безпеки Чо Те Ен заявив, що Сеул не планує передачу снарядів безпосередньо Києву, або через Польщу.

Водночас Чо не уточнив про можливу співпрацю своєї країни зі США.

Представник міністерства оборони Південної Кореї Чон Ха-К’ю натомість заявив, що його уряд вживатиме різні заходи при всебічному розгляді військової та гуманітарної ситуації в Україні.

Раніше Південна Корея, яка є великим виробником артилерійських боєприпасів, відмовлялась від передачі Україні летальної допомоги, попри тиск з боку США та Європи щодо постачання зброї.

Нагадаємо, що на озброєнні Збройних сил України помітили турецькі 155-мм касетні снаряди М483А1.