Південна Корея і Східний Тимор

Південна Корея отримала неочікувану підтримку у протистоянні з КНДР

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль зустрівся з очільником Східного Тимору Жозе Рамуш-Ортою та обговорив з ним ядерну загрозу з боку КНДР.

Варто зауважити, що зустріч відбулася на острові Чеджу, куди прибув східнотиморський лідер для участі в міжнародному форумі. Жозе Рамуш-Орта засудив нещодавні ракетні випробування КНДР і заявив, що його країна долучиться до протидії Пхеньяну.

Доцільно згадати, що Східний Тимор привертає увагу Китаю, який намагається наростити в цій невеликій азійській країні вплив. Протягом 2022 року Пекін та Ділі уклали ряд двосторонніх угод у сфері економіки й технічного співробітництва. Тому активізація Сеулу в даному напрямку не виглядає випадковою. Південна Корея та Східним Тимор почали розвивати зв’язки з 1999 року, коли в останній під егідою ООН розташовувалися південнокорейські миротворці. Наразі країна готується стати повноправним членом АСЕАН – Асоціації держав Південно-Східної Азії.

Східний Тимор – невелика держава площею 15 тис. км2, що розташована в Південно-Східній Азії. Отримала незалежність від Індонезії 20 травня 2002 року. Дипломатичні відносини з Україною Східний Тимор встановив 27 вересня 2003 року.

Нагадаємо, що наприкінці травня США уклали військовий пакт з Федеративними Штатами Мікронезії.