Taliban fighters stand on an armoured vehicle before parading along a road to celebrate after the US pulled all its troops out of Afghanistan, in Kandahar on September 1, 2021 following the Taliban’s military takeover of the country. (Photo by JAVED TANVEER / AFP)

Після прикордонного зіткнення Іран намагається домовитися з талібами – Саїд Хатібзаде

У середу між іранськими та афганськими військовими сталася перестрілка на східному кордоні Ірану.

«У другій половині дня виникли зіткнення між іранськими прикордонниками та талібами через непорозуміння на кордоні поблизу (афганської) провінції Німроз», – повідомляє іранське інформаційне агентство Tasnim .

Tasnim також повідомило, що «іранські фермери перейшли за захисні стіни, зведені в Ірані, і таліби відреагували, вважаючи, що їхній кордон було порушено». Талібан відкрив вогонь, і іранські сили відповіли”.

Речник міністерства закордонних справ Ірану Саїд Хатібзаде заявив, що інцидент став причиною «прикордонної суперечки між жителями» цього району, не посилаючись на Талібан. «Ситуація вирішена. Стрілянина припинилася після контакту між прикордонниками двох країн», – йдеться у повідомленні.

Іран, який має 900-кілометровий кордон з Афганістаном, не визнає уряд Талібану, сформований після того, як повстанці захопили Кабул у серпні, але наприкінці жовтня Тегеран закликав Талібан прийняти «дружній» підхід до своїх сусідів на зустрічі шести країн, які мають спільні кордони з Афганістаном.

За матеріалами The Defense Post