Парламент Вірменії розглянув закон, який дозволяє ухилянтам відкупитись від служби

У Вірменії чоловіки, проти яких порушено кримінальні справи за ухилення від військової служби, по досягненні 27-річного віку зможуть звільнитися від переслідування. Депутати розробили механізм, який дозволить служити менше або не служити зовсім, але сплативши за це.

Парламент Вірменії ухвалив у першому читанні проект змін до закону “Про військову службу”. За його ухвалення проголосували 63 депутати, 25 парламентаріїв утрималися. “Проти” ніхто не голосував. Про це написало видання Sputnik Армения.

Проект написав депутат фракції “Громадянський договір” Айк Саркісян. Закон стосується громадян, які зазнають кримінального переслідування за ухилення від військової служби. Після 27 років вони можуть повернутися до Вірменії і звільнитися від переслідування.

Для цього пропонують кілька варіантів:

– відслужити два роки

– відслужити 12 місяців і заплатити $6,2 тис.

– відслужити 6 місяців та заплатити $12,4 тис.

– відслужити 1 місяць та заплатити $24,8 тис.

– заплатити $37,5 тис.

Законопроект пропонують поширити на громадян, які на момент його прийняття будуть старшими за 25 років.

Саркісян нагадав, що з 2004 по 2019 рік у республіці діяв закон “Про громадян, які не пройшли військової служби з порушенням встановленого порядку”. Цих громадян звільняли від кримінальної відповідальності після того, як вони сплатили по $500 за кожен пропущений виклик до військомату. Таким чином, їм потрібно було виплатити максимум $9 тис.

Цим законом скористувалося близько 10 тис. людей. У 2021 році було прийнято амністію, під яку потрапили близько 1 360 людей.

Зараз ухилянти не можуть уникнути відповідальності, навіть якщо, повернувшись до Вірменії, хочуть відслужити. За чинним законодавством їх мають засудити на 5 років.

“Законопроект дає їм можливість повернутися до Вірменії і не бути засудженими”, – заявив Саркісян.

10 тис. вірмен ухиляються від військової служби

На думку депутата, якщо всіх засудити, то люди не служитимуть в армії, не будуть вносити до бюджету країни гроші, та ще й держава витрачатиме на їх утримання у в’язниці – загалом більше як $60 тис.

Зараз у розшуку через ухилення від служби перебувають близько 10 тис. вірмен. Із них приїхали до Вірменії лише 420. Один із них був засуджений протягом року.

Міністерство оборони підтримує ініціативу, але запропонувало збільшити термін служби. Замість двох років хочуть встановити 2,5, замість року – рік і три місяці, замість півроку – 7,5 місяців. Ці пропозиції будуть обговорені під час доопрацювання закону.

Нагадаємо, у вересня Вірменія провела спільні зі США навчання Eagle Partner 2023 у межах підготовки до участі в міжнародних миротворчих місіях.

Національні збори Вірменії ухвалили ратифікацію Римського статуту, на основі якого заснований Міжнародний кримінальний суд, що раніше видав ордер на арешт володимира путіна.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.