Литва оголосила про новий пакет допомоги та спільне виробництво зброї з Україною (Відео)

Найближчим часом Литва планує передати Україні чергову новий пакет допомоги. До списку увійдуть боєприпаси, генератори та бронемашини M577. Окрім того, лідери країн домовилися про спільне виробництво антидронової зброї.

Питання оборони обговорили президент Литви Гітанас Науседа та президент України Володимир Зеленський під час сьогоднішньої зустрічі у Вільнюсі.

Науседа заявив, що на засіданні ради нацбезпеки Литви нещодавно схвалили пакет довгострокової військової допомоги Україні на суму 200 млн євро.

“У січні ми знову відправимо до України боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577. Ми будемо тренувати українських солдатів і зміцнювати співпрацю в оборонній промисловості. Підписані сьогодні угоди між українською та литовською оборонною промисловістю є ще одним прикладом нашої тісної військової співпраці”, – прокоментував інформацію про пакет допомоги лідер Литви.

Гітанас Науседа зауважив, що Литва також формує “коаліцію з розмінування”, щоб підтримувати Україну у цьому питанні разом з іншими союзниками.

Він також зауважив, що європейський ОПК в цілому повинен прискоритися та адекватно реагувати на складну безпекову ситуацію.

Володимир Зеленський зі свого боку зазначив, що домовилися зокрема про спільне виробництво засобів боротьби з дронами, що є дуже актуальною потребою на фронті.

Нагадаємо, минулого місяця у Литві відремонтували перші танки Leopard 2 для України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.