Оператори ССО вдало навели вогонь HIMARS на дві російські самохідні артилерійські установки “Нона-С” (Відео)

Під час розвідувальних дій на Запорізькому напрямку оператори одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ виявили дві російські самохідних артилерійських установки 2С9 “Нона-С”.

Ця зброя призначена для безпосередньої вогневої підтримки підрозділів повітряно-десантних військ на полі бою. Її основна зброя – міномет-гармата калібру 120 мм.

Оператори ССО навели на ворожі цілі вогонь HIMARS ракетно-артилерійського підрозділу Сил оборони України. Обидві САУ знищені.

“Нона-С” – основна артилерійська система повітряно-десантних та аеромобільних військ. Гусенична, броньована, плаваюча, аеротранспортабельна, авіадесантовна парашутним, парашутно-реактивним та посадочним способами.

120-мм гармата дозволяє застосовувати САУ не тільки для ураження живої сили і руйнування оборонних споруд супротивника, але і вести боротьбу з танками. До боєкомплекту входять різні набої. В першу чергу, це спеціальні осколково-фугасні артилерійські снаряди з готовим нарізом на провідному поясочку. Такими снарядами можна вести вогонь на відстань до 8,7 км. Їх невисока початкова швидкість дозволяє вести стрільбу з великою крутістю траєкторії.

Важливою характеристикою гармати 2С9 “Нона-С” щодо безпосередньої підтримки військ на полі бою є її найменша дальність стрільби: для артилерійського снаряда вона становить 1,7 км, а для міни — 400 м. Тому до боєкомплекту 2С9 можуть входити звичайні 120-мм мінометні міни — осколково-фугасні, освітлювальні, димові і запалювальні.

Прицільна дальність стрільби осколково-фугасною міною — 7,1 км. Це дозволяє здійснювати підтримку своїх військ з вогневих позицій безпосередньо з бойових порядків піхоти.

Раніше воїни 44-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ ефектно уразили російську 120-мм САУ 2С9 “Нона-С” на Південному напрямку фронту. Спочатку аеророзвідники виявили самохідну артилерійську установку, яку російські десантники заховали у посадці. Артилеристи зробили влучний постріл 155-мм боєприпасом M982 Excalibur. САУ окупантів розлетілася на шматки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.