Еквадор домовився з США про обмін радянської техніки на нову

Еквадор та Сполучені Штати уклали угоду про обмін радянської техніки на сучасні зразки. Про це в інтерв’ю виданню Canela Radio повідомив президент Еквадору Даніель Нобоа.

Лідер Еквадору зазначив, що між країнами існує домовленість про обмін радянських зразків озброєння вартістю 200 мільйонів доларів на сучасне обладнання. Договір має бути реалізованим до кінця цього місяця.

Нобоа повідомив, що обмін радянської техніки – це лише частина допомоги, яку США нададуть країні. Він заявив, що нещодавно провів зустріч з американським послом Майклом Фітцпатріком, який сказав, що “через два-три дні США представлять Еквадору окремий пакет допомоги“.

Нині Еквадор має багато озброєння радянського зразка, а також боєприпасів, що були виготовлені за часів СРСР.

Реактивна артилерія Еквадору представлена 15 чехословацькими 122-мм установками RM-70. Також в резерві є 18 установок БМ-21 “Град”.

Країна є власником широкого спектра радянського зенітного озброєння. Зокрема, більше сотні зенітних кулеметів ЗПУ-1/2/4, десятки автоматичних гармат ЗУ-23-2, понад дві сотні переносних зенітних комплексів “Ігла” та “Стріла-2”.

На озброєнні сухопутних військ та повітряних сил стоїть також 12 комплексів 9K33 “Оса-АКМ”, які були придбані в України на початку 2000-х років.

Цілком ймовірно, що після обміну, техніка надійде до України. Деякі системи могли б підсилити українську ППО, попри свій вік.

Нагадаємо, уряд Великої Британії ухвалив пакет військової допомоги Україні вартістю 2,5 млрд фунтів стерлінгів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.