Саймон Гарріс розповідає Sky News, що Ірландія живе в умовах «морозного» миру, але ще не бачить повного потенціалу

Новий прем’єр Ірландії розповідає Sky News, що Ірландія живе в умовах «морозного» миру

У своєму першому інтерв’ю іноземним ЗМІ перед голосуванням  у вівторок, Саймон  Гарріс сказав, що бажання бачити єдину Ірландію є “легітимною політичною аспірацією”, але це не буде пріоритетом для нього як лідера.

На запитання журналіста Sky Девіда Блевінса про його думки щодо єдності Ірландії, Гарріс сказав:

“Це легітимна політична аспірація для людей у нашій країні бачити єдину Ірландію. Угода на Великий п’ятниць надає таку рамку, де можна визнати різні політичні аспірації і чіткий шлях для їх досягнення.

“Але це не є моїм пріоритетом зараз, чесно кажучи, я не вважаю, що це повинно бути нашим пріоритетом і фокусом”.

Гарріс додав, що ще багато роботи потрібно зробити з процесом миру на острові.

“У нас є мирний процес, який триває на цьому острові, в багатьох відношеннях це один з найуспішніших мирних процесів у світі.

“Але це також холодний мир, я не вважаю, що ми мали можливість побачити повний потенціал процвітання на всій території Ірландії за допомогою Угоди на Великий п’ятниць.

Його коментарі приходять перед першою зустріччю Північно-Південної Ради Міністрів за останні три роки.

Рада була створена в рамках Угоди для розвитку співробітництва між міністрами у Північній Ірландії та Республіці.

Зустрічі не відбувалися, поки не було відновлено владу в Північній Ірландії, але Лео Варадкар візьме участь у ній як один зі своїх останніх зобов’язань як ТАОІСІК.

Гарріс сказав Sky, що хоча Brexit є “дуже складним і викликаючим” часом, він вважає, що відносини знаходяться на набагато кращих позиціях завдяки поверненню Стормонта та Віндзорській Угоді.

“Я хочу сказати це дуже чітко: я дійсно хочу бути ближче до Британії, до уряду Великобританії”, – сказав він.

“Ми знаємо один одного історично через сім’ю, друзів, роботу. Британія залишається нашим найближчим сусідом, навіть поза Європейським Союзом. І я вважаю, що в останньому році було зроблено багато позитивних кроків”.