Норвегія прийняла рішення, яке може посилити обороноздатність України

Норвегія дозволила своїм виробникам прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення Україні. Про повідомила “Європейська правда”.

Ця зміна політики норвезького уряду набула чинності сьогодні. Вона може посилити обороноздатність України.

За словами глави МЗС Норвегії Еспена Барта Ейде, підтримка України важлива для норвезької та європейської безпеки.

“Через загарбницьку війну рф, надзвичайно важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати можливість того, що війна може продовжитись. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції в Україну”, – заявив він.

Ця зміна означає, що Норвегія має намір захищати фундаментальні інтереси політики оборони і безпеки своєї країни разом із союзниками.

МЗС Норвегії наголошує, що експортні ліцензії на прямі продажі будуть надаватися лише в індивідуальному порядку та будуть ретельно оцінюватися. Контроль і надалі відбуватиметься у суворих та відповідальних рамках, відповідно до норвезьких правил експортного контролю.

Раніше прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре оголосив про плани надати Україні додаткову допомогу для посилення протиповітряної оборони, фінансову підтримку для сфери охорони здоров’я та освіти і, крім того, профінансувати нарощування виробництва боєприпасів.

Нагадаємо, нещодавно Норвегія ухвалила передачу Україні допомоги на суму $1,8 млрд. У цю суму входить вартість систем протиповітряної оборони NASAMS, які Норвегія готує до відправки. Частину з них візьмуть зі складів країни, інші – замовлять у виробників. Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час прес-конференції із Володимиром Зеленським у Осло, куди президент України прибув із неанонсованим візитом на саміт Північних країн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.