Нідерланди пояснили свою участь в операції проти хуситів в Ємені

Нідерланди надавали технічну підтримку під час операції США і союзників проти хуситів в Ємені.

Про це йдеться в листі глав Міноборони і МЗС до нижньої палати парламенту Нідерландів, який опублікувала телерадіокомпанія NOS.

Міністерка оборони Кайса Оллонгрен і очільниця МЗС Ханке Брюїнс Слот зазначили, що Нідерланди підтримали операції політично і на прохання США надавали неоперативну військову підтримку.

Для участі в операції був виділений нідерландський офіцер.

Рішення про участь враховує вплив цієї операції на присутність Нідерландів та інтереси країни в регіоні.

Вночі авіація та флот США та Великої Британії завдали удари по об’єктах хуситів у Ємені. У першу чергу були уражені радіолокаційні системи та склади ракет. Операцію “Страж процвітання” розпочали бомбардувальники B2-А, які зайшли у повітряний простір Ємену. Після того Білий Дім повідомив лідерів фракцій Конгресу США про початок військової операції.

Військово-повітряні сили США повідомили, що завдали ударів по більш ніж 60 цілям хуситів у Ємені. Для цього використали більше 100 високоточних боєприпасів. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що спільні удари по об’єктах хуситів в Ємені були спрямовані на те, щоб підірвати і послабити можливості бойовиків. Щоб вони не завдавали шкоди морякам і не загрожувати світовій торгівлі. В операції також був задіяний флот.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.