Не ППО і не супутник NASA: вночі над Київщиною пролетів болід (Відео)

Вчора о десятій вечора мешканці Києва та Київської області бачили яскравий спалах у небі. Соцмережі одразу наповнилися численними відео спалаху.

Цілком очікувано, люди спершу подумали про чергову ракету, запущену російськими терористами. Тим більше, що в цей час на Київщині було оголошено повітряну тривогу. Всіх поспішила заспокоїти Київська обласна військова адміністрація, яка повідомила, що причина спалаху – це робота української ППО.

Втім, за якийсь час з’явилося повідомлення командування сил ППО ЗСУ, які заперечили свою причетність до загадкового спалаху. Тоді у соцмережах та медіа почали ширитися повідомлення, що причина спалаху – супутник NASA, який мав у цей день увійти в атмосферу Землі та самознищитися.

Але, за кілька годин речник NASA заявив в коментарі британській телекомпанії ВВС, що їхній супутник має спускатися в іншому місці планети і в інший час, і до спалаху на Кивщині вони не мають стосунку.

Відтак, спантеличені користувачі соцмереж вже навіть почали поширювати жарти та меми, що це могло бути НЛО.

Втім, як пояснили «Військовому Кур’єру» військовослужбовці Повітряних сил ЗСУ, насправді, вчора мешканці Києва та Київщини спостерігали політ боліда – рідкісне астрономічне явище. Воно стається, коли доволі великий метеор входить в щільні шари атмосфери і починає там згорати. Політ боліда завжди супроводжується яскравим спалахом і нерідко, навіть, громом.

В різні епохи розвитку людства боліди ставали приводом для створення міфів та легенд про «переміщення божества на вогняній колісниці», «кару небесн» і т.д. Цього разу, проліт боліда викликав створення міфу про падіння супутника NASA та меми про прибульців.