НАТО привело у боєготовність ППО у Словаччині через ядерні погрози Путіна

Після рішення Володимира Путіна передати Білорусі ядерну зброю Італія привела у повну бойову готовність розгорнуту в Словаччині систему ППО Mamba, повідомило Об’єднане авіаційне командування НАТО. Нагадаємо, у березні Італія розгорнула свої ракетні комплекси у Словаччині, включивши їх до «військової архітектури» НАТО, йдеться у повідомленні Альянсу. Наразі вони захищають східний блок альянсу, зміцнюючи колективну оборону.

Зенітний ракетний комплекс SAMP/T, також відомий під назвою Mamba, використовується для захисту від літаків, крилатих ракет та тактичних балістичних ракет. Він складається з модуля радіолокації виявлення і відстеження цілей, пускових установок (від однієї до шести в батареї), допоміжних машин перезарядки, генерації електроенергії і технічного обслуговування. Ракети, випущені Mamba, можуть долати відстань від 3 до 100 км для авіаційних цілей та до 35 км для балістичних ракет. Вони також здатні вражати цілі на висоті 25 км.

Наприкінці березня кремлівський диктатор Путін ухвалив рішення розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Він оголосив про будівництво в сусідній країні спеціальних складів для його зберігання, а також переобладнання 10 літаків білоруських ВПС та перекидання до Білорусі ракетних комплексів «Іскандер».