German Navy sailors discuss tactics on the German GS Bayern during BALTOPS 23.

НАТО готує навчання, які стануть найбільшими за 40 років

У наступному році НАТО проведе навчання, які стануть найбільшими за останні 40 років. Це будуть спільні командно-штабні маневри, у яких візьме участь 41 тис. військових. Будуть відпрацьовувати відбиття російської агресії проти одного членів Альянсу.

Навчання Steadfast Defender – це частина швидкого переходу НАТО від реагування на кризу до ведення бойових дій, спричиненого вторгненням в Україну. У легенді навчань коаліція на чолі з Росією названа Occasus.

Очікується, що маневри розпочнуться навесні і в них візьмуть участь від 500 до 700 літаків, понад 50 кораблів. Вони відбуватимуться в Німеччині, Польщі і країнах Балтії. Участь також візьме Швеція, чию заявку на вступ до НАТО досі не ратифікували Туреччина і Угорщина.

Альянс напрацьовує нову тренувальну стратегію, яка передбачає проведення двох великих навчань на рік замість одного. Члени НАТО також будуть вчитися протидіяти терористичним загрозам за межами своїх кордонів.

Ці заходи розглядаються як ключова частина демонстрації Москві, що НАТО готове воювати.

Нагадаємо, Військово-морські сили Румунії та США з 11 по 15 вересня проведуть у Чорному морі і дельті Дунаю навчання Sea Breeze 23.3. Участь у них візьмуть сім країн, у тому числі Україна. Під час навчань будуть відпрацьовувати протидію морським мінам для забезпечення свободи судноплавства.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.