Індія планує розвивати власну оборонну промисловість, щоб зменшити залежність від російської зброї.
Про це йдеться у статті Reuters. Журналісти вказують, що країна вже домовилась про багатомільярдні закупівлі зброї у США. Майже всі контракти включають пункти про спільне виробництво або передачу технологій.
Попередньо — це має допомогти Нью-Делі з розвитком власної оборонної промисловості.
Зазначається, що сьогодні одна з проблем для Індії полягає в тому, що після вторгнення в Україну Росія зірвала поставки запасних частин для реактивних винищувачів Су-30 і МіГ-29, систем ППО С-400, куплених Індією майже за 5,5 млрд доларів у 2018 році.
Також під питанням поставка двох атомних підводних човнів, які повинні бути поставлені протягом наступних кількох років.
Загалом за даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, за останні 20 років Індія закупила зброї на суму понад 60 мільярдів доларів, з яких майже 39 мільярдів доларів, припало на Росію.
Журналісти Reuters пояснили, що після зриву низки поставок через російське вторгнення в Україну, Індія вирішила взятись за розвиток власної оборонної промисловості.
Наразі Міноборони Індії готується замовити у у вітчизняних виробників зброї на майже сто мільярдів доларів, аби таким чином стимулювати розвиток власної оборонної промисловості.
Крім того, Індія минулого місяця оголосила про значні закупівлі американського оборонного обладнання, включаючи двигунів винищувачів на суму понад один мільярд доларів.
Також обговорюється укладання угоди щодо безпілотників MQ-9b SeaGuardian.
Угода з реактивними двигунами передбачає спільне виробництво в майбутньому, в той час, як збірка і технічне обслуговування SeaGuardian, ймовірно, будуть здійснюватися в Індії.
Американські аналітики зі Стенфордського університету констатують, що відмова Індії від російського озброєння займе декілька десятиліть.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.