На кордоні з Сирією загинули троє турецьких солдатів


Троє турецьких солдатів загинули на південному сході Туреччини в суботу в результаті вибуху бомби на кордоні з Сирією, повідомляє міністерство оборони Туреччини.

У міністерстві заявили, що військовослужбовці загинули в місті Акчакале в провінції Шанлиурфа після того, як вибухнула міна ручної роботи, «закладена терористами», але не надали більше подробиць.

По інший бік турецького кордону знаходиться сирійське місто Таль-Абіад, яке утримується турецькими військами та сирійськими союзниками після того, як Анкара розпочала військову операцію проти курдського ополчення в жовтні 2019 року.

Хоча міністерство не звинувачує конкретну організацію, ймовірно, має на увазі курдських бойовиків.

Анкара розпочала численні операції в Туреччині, Іраку та Сирії проти курдських бойовиків із забороненої Робітничої партії Курдистану (РПК) або пов’язаних з нею. РПК, занесена Анкарою та її західними союзниками до чорного списку терористичних угруповань, що з 1984 року ведуть боротьбу проти турецької держави.

На півночі Сирії Туреччина вела наступи проти курдських загонів народного захисту у 2016, 2018 та 2019 роках. Анкара каже, що “народний захист” є терористичним відгалуженням PПK, хоча вона також відіграла ключову роль у підтримуваній США боротьбі проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» в Сирії.