На Донеччині ЗСУ знищили рідкісний радіолокаційний комплекс росіян (Відео)

Завдяки розвідувальним комплексам “Шарк” українські військові за тиждень знищили декілька одиниць російської техніки загальною вартістю на понад 30 мільйонів доларів.

Зокрема, ЗСУ вдалося ліквідувати російську РЛС “Зоопарк”, дві станції РЕБ “Леєр-2”, два ЗРК “Бук-М2”, одну САУ та ще п’ять буксированих артилерійських гармат різних типів.

Відео роботи української артилерії, яку корегує дрон “Шарк” виклав благодійний фонд “Повернись живими”.

Російську РЛС помітили на Донеччині в районі Новопетрівки. На відео можна помітити, як після влучної роботи української артилерії “Зоопарк” зник в клубах темного диму.

1Л260 “Зоопарк-1М” це російський радіолокаційний комплекс розвідки й контролю стрільби, який вперше представили у 2013 році.

Призначений для розвідки позицій вогневих засобів противника, розрахунку траєкторій снарядів і ракет, коригування вогню дружніх вогневих засобів, стеження за повітряним простором і контролю над безпілотними літальними апаратами.

Це доволі рідкісний трофей для українських військових. Згідно з даними порталу Oryx окупанти всього втратили за даними Oryx щонайменше 12 РЛС комплексу “Зоопарк”. Декілька з них ЗСУ навіть вдалося захопити під час звільнення Харківщини.

Ці РЛС є важливою частиною контрбатарейної роботи на фронті, що критично важливо в умовах українського контрнаступу.

У британській розвідці попередили, що відновлення арсеналу контрбатарейних радарів, є пріоритетом для обох сторін. Водночас для Росії це займе більше часу, через санкції Заходу.

Нагадаємо, що українські військові за допомогою HIMARS знищили дві російські РСЗВ “Ураган”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.