Мобілізація спричинила дефіцит робочої сили в промисловості Росії – британська розвідка

Мобілізація та призов на військову службу в росії спричинили брак робочої сили у галузях, які не пов’язані з обороною. Про це у сьогоднішньому зведенні повідомляє британська розвідка.

Призов у р​осії негативно впливає на розвиток промисловості. Інститут економічної політики імені Єгора Гайдара виявив, що в липні цього року нестача працівників у промисловості досягла нового максимуму – 42%. Це на 7% вище, ніж у квітні.

При цьому, у ІТ-секторі вживають заходи для збереження робочої сили. Ймовірно, це підкреслює особливо гостру нестачу в секторі після того, як близько 100 тис. ІТ-працівників покинули росію в минулому році. Це десята частина працівників ІТ-сектору.

Мабуть із цим пов’язана поява указу Путін про підвищення призовного віку для IT-спеціалістів – з 27 до 30 років.

Напередодні виборів президента рф, що заплановані на березень 2024 року, російська влада, ймовірно, намагатиметься уникнути подальших непопулярних мобілізацій.

Попри це все, російські військові мають намір набрати 420 тис. контрактників до кінця нинішнього року. Заступник голови ради безпеки росії Дмитро Медведєв заявив, що наразі набрано 280 тис. військовослужбовців. На жаль, ці цифри неможливо перевірити.

Нагадаємо, росія вербує громадян Вірменії та Казахстану на війну в Україну. У цих країнах з’явилася реклама, яка пропонує охочим повоювати на боці рф одноразову виплату 495 тис. рублів – $5140, і щомісячну зарплату 190 тис. рублів – $1973. Про це британська розвідка повідомляла раніше.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.