Росіяни намагалися розширити мінні поля, щоб зупинити контрнаступ – ISW

Російські війська намагалися розширити мінні поля на півдні України після початку українського контрнаступу в червні. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

На початку українського контрнаступу російське командування визначило, що українські сили можуть легко пробити російське мінне поле глибиною 120 метрів. Через це росіяни мали намір збільшити глибину своїх мінних полів до 500 метрів. До такого висновку дійшли аналітики британського Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень.

На думку аналітиків, російським силам не вистачає мін, щоб мінувати більші території так щільно, як цього вимагає російська доктрина. Це змусило окупантів відхилитися від своєї доктрини й почати використовувати саморобні вибухові пристрої та більшу дистанцію між мінами.

Також росіяни намагалися компенсувати зменшення щільності мінних полів. Для цього, за словами аналітиків, вони підвищували ефективність протитанкових мін, встановлюючи їх одна на одну. Українські операції на кількох ділянках фронту ще більше посилили ці обмеження для російських зусиль з розширення мінних полів.

Нагадаємо, українські бійці на Таврійському напрямку роблять проходи у мінних полях за допомогою самохідних реактивних установок. Також використовують польські системи дистанційного розмінування ZB-WLWD. Ця техніка знищує міни за допомогою детонації подовженого заряду, який закидається на мінне поле реактивною ракетою і підривається.

Своєю чергою російські війська заливають горючою речовиною території, де розташовані міни, і під час спроб розмінування українськими саперами скидають із безпілотника гранату. Це спричиняє пожежу та детонацію мін.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.