Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес пішов у відставку

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак прийняв відставку міністра оборони Бена Воллеса. Сьогодні глава уряду призначить нового керівника оборонного відомства.

Воллес займав посаду протягом чотирьох років – в урядах Бориса Джонсона, Ліз Трасс та Ріші Сунака. До роботи у шотландському парламенті (це 2005-й рік) Бен Воллес служив в армії – у званні капітана шотландської гвардії.

На посаді міністра оборони палко підтримував Україну й зіграв ключову роль у наданні Україні західної військової допомоги. Він відверто, безкомпромісно й не раз наголошував, що Росія – найбільша загроза для Європи.

За місяць до вторгнення у програмному есе Воллес відверто каже про загрозу великої війни й закликає європейських колег не потурати імперській агресії Путіна.

Після повномасштабки він спростовував російську пропаганду й заявив, що своєму вторгненні в Україну Кремль “повторює фашизм і тиранію” нацистів Другої світової війни.

Велика Британія – другий після США донор військової допомоги Україні. Вона вже виділила на допомогу 4,6 млрд фунтів стерлінгів (приблизно 5,6 млрд дол.).

Саме Велика Британія з-поміж інших європейських країн першою ухвалювала рішення про надання важливого для України озброєння – танків Challenger 2, ракети великої дальності Storm Shadow тощо.

Це спонукало інших партнерів України активніше надавати військову допомогу Україні.

Що ж до самого Воллеса, то він давно говорив про відставку – він вже сім років живе “із трьома телефонами біля ліжка” й розуміє, який вплив це мало на його родину.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.