ЗСУ потрібні люди, боєприпаси та зброя – Валерій Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відповів на важливі питання щодо мобілізації. В ефірі телемарафону обговорили те, що найбільше цікавить українців, а також потреби ЗСУ – люди, боєприпаси та зброя.

Що ж до питань відтермінування призову чи звільнення – компетенція органів виконавчої влади, зазначив генерал Валерій Залужний.

“Для ЗСУ головне, щоб прийшли люди до війська і могли виконувати поставлені завдання. Питання відстрочки компетенція органів виконавчої влади, яка може це визначити. Мені потрібні люди, боєприпаси та зброя, щоб продовжувати ведення бойових дій”, зазначив Головнокомандувач ЗСУ.

Щодо 500 тисяч осіб, яких нібито планували мобілізувати – військове командування такої цифри не називало, зауважив Головнокомандувач ЗСУ. Запити на боєприпаси, зброю і людський ресурс формують на постійній основі. Вони відповідають потребам українського війська для виконання поставлених завдань.

Кого буде призивати держава – це компетенція органів виконавчої влади – Валерій Залужний.

Валерій Залужний також повідомив, що придатність чи непридатність до військової служби визначає не група інвалідності, а ВЛК.

“Я вважаю, що на сьогоднішній день оперування ступеня інвалідності другої чи третьої групи не є актуальним. Тому що вирішує придатність до військової служби не інвалідність, яку має людина, а військово-лікарська комісія”, – зауважив генерал.

Віт також  зазначив, що у новому законопроєкті запропоновано залишити два поняття – придатність чи непридатність до військової служби, а також позбутися такого поняття як “обмежено придатний”.

Також з’явилася домовленість з Міноборонипро демобілізацію військових через 36 місяців Але за певних умов: якщо дозволить ситуація на фронті, якщо буде ким замінити.

Нагадаємо, у Верховній Раді почали роботу над законом про мобілізацію та військову службу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.