Литва передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси NASAMS

Для посилення протиповітряної оборони України Литва передасть Києву ще два зенітно-ракетні комплекси NASAMS.

Про це заявив країни перезидент Литви Гітанас Науседа. За його словами, Вільнюс вже придбав для України дві пускові установки NASAMS.

За його словами, зенітно-ракетні комплекси прибудуть до України найближчим часом. Контракт був підписаний вчора між Литвою, Норвегією та норвезьким виробником Kongsberg Gruppen.

Крім того, глава Литви сподівається, що саміт НАТО у Вільнюсі в липні ухвалить більше колективних рішень щодо підтримки України.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) — це зенітний ракетний комплекс середньої дальності, який з 1994 року виробляється Норвегією (компанія Norwegian Kongsberg) та США (компанія Raytheon).

Зазвичай до складу однієї батареї NASAMS входять три взводи (загалом 54 ракети) які можуть бути об’єднані в єдину вогневу систему. Батарея містить:

— дев’ять пускових установок (кожна по шість ракет, загалом три на взвод);

— три радіолокаційні станції (РЛС) AN/TPQ-64,

— три пункти керування вогнем (ПКВ), на одному з яких базується командний пункт усієї батареї.

Завдяки тому, що протягом 12 секунд можна випустити всі 54 ракети однієї батареї NASAMS по різних цілях, її використовують для захисту різних об’єктів: авіабаз, морських портів, населених пунктів, військових сил.

Комплекс NASAMS ефективний проти атак ворожих: БПЛА, вертольотів, крилатих ракет, літаків.

З отриманням ЗРК NASAMS Україна зможе значно підвищити можливості протиповітряної оборони не лише у кількісному, але й у якісному складі.