Латвія та Естонія спільно придбають систему ППО IRIS-T

Естонія та Латвія почали перемовини щодо спільної закупівлі системи протиповітряної оборони середнього радіуса дії Iris-T SLM, яка вже встигла зарекомендувати себе в Україні.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур наголошує, що це стане проєктом історичного масштабу. За його словами, цього літа країни планують підписати контракт про закупівлю та остаточно оголосити переможця торгів.

В Міноборони Латвії наголошують, що обрана країнами система ППО IRIS-T SLM забезпечить найкращий захист наших людей, цивільної та військової інфраструктури.

Протокол щодо спільної закупівлі системи ППО середньої дальності Естонія і Латвія підписали ще в червні минулого року, під час саміту НАТО в Мадриді.

Раніше Україна отримала від Німеччини два комплекси протиповітряної оборони IRIS-T.

У Повітряних Силах ЗСУ вже встигли провести бойове хрещення німецьких ЗРК. Бійці протиповітряної оборони стверджують, що система працює бездоганно — жодна ворожа повітряна ціль не доходить до свого місця призначення.

IRIS-T – зенітний ракетний комплекс (ЗРК) середнього радіусу дії, призначений для знищення крилатих та балістичних ракет, а також літаків, гелікоптерів та БПЛА.

Система ППО керується двома операторами, сама ж пускова установка не потребує участі людей, вона автономна і забезпечена радіо та електрогенераторами. Оператори можуть віддалено керувати установкою на відстані до 20 км.

Комплекс може одночасно обстрілювати декілька цілей за будь-якої погоди завдяки радіолокаційній станції (РЛС) з 360-градусним оглядом. Дальність дії ракет IRIS-T – до 40 км, висота – до 20 км. Також ракети IRIS-T здатні відрізняти цілі від теплових пасток.