Латвія передала Україні вертоліт Мі-17

Повітряні сили України отримали від Латвії військово-транспортний вертоліт Мі-17. Про це повідомила міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце.

“Україна успішно воює та повертає собі все нові й нові окуповані території. Латвія буде стояти з Україною пліч-о-пліч до повної перемоги України”, – додала Мурнієце.

Минулого року Латвія передала Україні чотири гелікоптери Мі-17 та Мі-2. У червні прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш заявив, що Латвія передасть Україні останні два вертольоти Мі-17, які перебувають на озброєнні країни.

Мі-17 – це багатоцільовий військово-транспортний вертоліт, призначений для десантування, виконання бойових та спеціальних завдань. Завдяки найбільшій у своєму класі вантажній кабіні він має значні транспортні можливості. Його можна використовувати як для перевезення особового складу, евакуації поранених, так і для транспортування вантажів, озброєння та військової техніки.

Вертоліт Мі-17 може бути оснащений різноманітними видами зброї, включаючи кулемети, гармати, керовані та некеровані ракети та бомби 250 кг.

Нагадаємо, нещодавно українська розвідка завербувала російського пілота, який перегнав в Україну вертоліт Мі-8. Спеціальна операція тривала більше ніж півроку.

Борт вирушив у рейс між двома авібазами, перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30 СМ. Разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу. Без їх відома, пілот взяв курс на територію України.

Приземлився Мі-8 у Харківській області, де членів екіпажу довелося ліквідувати.

Російський пілот завчасно відправив сімʼю в Україну і сам теж залишиться тут. Мі-8 тепер служитиме ЗСУ. Деталі до літаків використають Повітряні сили України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.