Китай звинуватив США у вторгненні до територіальних вод – Reuters

Китайські військові заявили, що змусили американський есмінець USS Hopper вийти з територіальних вод у Південнокитайському морі. Судно нібито незаконно увійшло у той район, повідомило агенство Reuters.

У Вашингтоні відповіли, що корабель знаходився поблизу Парасельських островів і діяв відповідно до міжнародного права.

В Китаї заговорили про небезпечний інцидент. Військові розгорнули свої військово-морські та військово-повітряні сили, щоб відстежувати американський есмінець.

“Інцидент доводить, що США є відвертим творцем ризиків для безпеки в Південнокитайському морі”, – йдеться у заяві Китаю.

Reuters відзначає, що Китай претендує на всю акваторію Південнокитайського моря. Для Пекіна це важливо, бо там пролягають шляхи щорічного морського товарообігу на суму понад $3 трлн. Водночас, область включає ділянки, на які претендують Філіппіни, В’єтнам, Індонезія, Малайзія та Бруней. 2016-го Постійна палата третейського суду заявила, що претензії Китаю не мають жодних правових підстав.

“США підтримують свободу судноплавства для всіх країн як принцип. Поки деякі країни продовжуватимуть заявляти про обмеження прав, що перевищують їхні повноваження відповідно до міжнародного права, ми будемо продовжувати захищати права та свободи моря, гарантовані всім. Жодного члена міжнародного співтовариства не можна залякувати або примушувати до відмови від своїх прав і свобод”, – заявили в пресслужбі флоту США.

Нагадаємо, наприкінці жовтні китайський винищувач J-11 критично близько підлетів до бомбардувальника B-52H ВПС США у схваленому міжнародному повітряному просторі. Індійсько-тихоокеанське командуванням США назвало такий маневр дуже не професійним.

Бомбардувальник на законних підставах летів над Південнокитайським морем. Китайський пілот вирішив провести перехоплення. При цьому проявив небезпечну та непрофесійну поведінку, продемонструвавши низьку майстерність польоту.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.