Китай отримав нові БТР-амфібії для вторгнення на Тайвань

Міністерство оборони Китаю повідомило, що 45 бригада Сухопутних військ Народно-визвольної Армії Китаю отримала чергову партію БТР-амфібій ZBL-09.

Йдеться про 54 машини, що мають замінити застарілі ZSL-92, які знаходяться на озброєнні НВАК з 1995 року . Варто зауважити, 45 бригада входить до 73 групи армій командування Східного театру бойових дій НВАК. Зона відповідальності – провінція Гуандун і Тайванська протока. Тому таке посилення БТР-амфібіями є непрямим тиском на Тайвань. Особливо враховуючи нещодавні трьохденні військові навчання та загальний контекст

ZBL-09 – колісний універсальний бронетранспортер, виробництва китайської державної компанії Norinco. Вперше представлений широкому загалу під час військового параду з нагоди 60-річчя НВАК 1 жовтня 2009 року. За даними The Military Balance 2023, окрім Китаю, перебуває на озброєнні в Таїланду, Венесуелі та Габоні.

Даний БТР озброєний 30-мм гарматою, спареним 7,62-мм кулеметом та трьома протитанковими ракетами HJ-73D (модернізація копії радянської протитанкової ракети “Малютка”). Екіпаж складає 10 осіб – водій, навідник, командир та сім військовослужбовців. Швидкість на суші – до 100 км/год. Швидкість на плаву – 8 км/год.

Нагадаємо, що на початку квітня 2023 року Сенегал продемонстрував під час параду китайські БРМ CS/VN3C.