Китайські БРМ CS/VN3C на параді в Сенегалі

Сенегал отримав китайські БРМ CS/VN3C

Під час військового параду до Дня незалежності, Сенегал продемонстрував придбані у Китая бойові розвідувальні машини CS/VN3C.

Наразі невідомо, скільки машин та за яку вартість Дакар придбав їх у Пекіна. На військовому параді було помічено щонайменше чотири одиниці CS/VN3C.

Цей факт підтверджує розширення Китаєм експорту озброєння до Сенегалу. На параді також були помічені легкі колісні штурмові гармати PTL02, які мають експортну назву WMA301 Assaulter. За даними щорічника The Military Balance 2023 на озброєнні Збройних Сил Сенегалу також знаходяться китайські БМП WZ-551.

Загалом Збройні Сили Сенегалу використовують французьку, південноафриканську та радянську/російську техніку. Цілком імовірно, що китайські CS/VN3C мають замінити радянські БРДМ-2, яких на озброєнні Сенегалу перебуває 20 одиниць.

CS/VN3C – бойова розвідувальна машина виробництва китайської компанії Norinco. Вперше була представлена в 2014 році. На озброєнні Народно-визвольної армії Китаю перебуває в десантних підрозділах. Окрім Китаю та Сенегалу також була помічена в Непалі. Оснащена одномісною баштою, озброєною 30 мм гарматою та 5,8 мм спареним кулеметом (імовірно, QJY-88). Додатково можуть використовуватися китайські протитанкові керовані ракети HJ-73C. Відомо, що Китай з 2020 року має на озброєнні екземпляри з безпілотною баштою. Екіпаж машини складає 7 осіб: водій, навідник, командир та 4 військовослужбовці.

Нагадаємо, нещодавно Китай почав постачати бронетехніку Нігерії.