Лі Хаоші

Китай оштрафував коміка за жарт про військових

Китайська влада наклала штраф на місцевого коміка розміром у $2,1 млн за жарт про військових із використанням цитати Сі Цзіньпіня.

Йдеться про гумориста Лі Хаоші, який роздратував Пекін порівнянням китайських військових зі своїми собаками. Комік розповідав історію, як його дві собаки переслідували білку та вирішив пожартувати. “Інші собаки, яких ви бачите, змусять вас думати, що вони чарівні. Ці дві собаки лише нагадали мені… “Боріться, щоб перемогти, куйте зразкову поведінку”, – сказав Лі.

“Боріться, щоб перемогти, куйте зразкову поведінку” – це гасло Сі Цзіньпіня, яке він виголосив у 2013 році як мету для військових. Відео виступу Лі Хаоші швидко почало ширитися китайською соціальною мережею Weibo. Це спричинило блискавичну реакцію Пекіну.

У Міністерстві культури і туризму Китаю наголосили, що такі жарти є неприпустимими, а Пекін не може використовуватися як сцена для висміювання китайської армії.

Наразі відомо, що компанія Shanghai Xiaoguo Culture Media Co, на яку теж наклали штраф, повністю припинила співпрацю з Лі Хаоші. Однак її діяльність в Пекіні припинена на невизначений термін. Китайський комік публічно вибачився за свій жарт і визнав провину.

Нагадаємо, в середині квітня 2023 року Китай розпочав зміну систему призову на військову службу.