Пуск ракети із ЗРК Patriot

Жодних фактів, які підтверджували б ураження ЗРК Patriot в Україні, немає

Вчора ввечері представник Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що Вашингтон не може підтвердити пошкодження або знищення ЗРК Patriot.

Американський посадовець наголосив, що в разі потреби США допоможуть Україні з ремонтом даного озброєння. Втім, наразі Київ не звертався із таким запитом до Вашингтону.

Раніше американське видання CNN, посилаючись на неназваного американського посадовця, повідомило, що росії вдалося пошкодити ЗРК Patriot під час ракетного удару по Києву. Інше неназване джерело уточнило, що у зв’язку з цим Україна буде змушена відправити дану систему ППО на ремонт у США. 

Однак крім заяв “неназваних джерел”, CNN не навело будь-яких доказів у своєму матеріалі. Більше того, де-факто матеріалу CNN передувала заява міністерства оборони рф про знищення ЗРК Patriot у Києві. При цьому дане повідомлення з боку російського відомства теж не підкріплювалося фото чи відео матеріалами. Навіть не спостерігалося спроб видати зафільмоване знищення будь-якого іншого ЗРК за удар по американській системі ППО у столиці України.

Варто зауважити, що речник Командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат відмовився коментувати заяву міністерства оборони рф.

Відтак, на сьогодні немає жодних фактів, які б довели правдивість не лише повідомлення міноборони рф, а й матеріалу CNN. Враховуючи послідовне поширення даної інформації спочатку російськими пропагандистами, а згодом, CNN, можна зробити висновок, що американське видання мимоволі взяло участь в інформаційній операції спецслужб держави-агресора.

Нагадаємо, що 16 травня 2023 року в Києві були знайдені уламки російської аеробалістичної ракети Х-47М2 комплексу “Кинжал“.