Китай обурився порівнянням Тайваню з Північною Кореєю

Заступник міністра закордонних справ Китаю висловив обурення заяві президента Південної Кореї щодо глобального характеру питання Тайваню.

Сунь Вейдун повідомив південнокорейського посла щодо неприпустимості подібної позиції, яку зайняв Сеул. Найбільше роздратування Пекіну викликало порівняння питання Тайваню з проблемою Північної Кореї.

Напередодні президент Південної Кореї Юн Сок Йоль в інтерв’ю британському виданню Reuters наголосив, що Тайвань, як і Північна Корея, є глобальною проблемою. Вона, відповідно, має вирішуватися не в Пекіні. Тому, на думку Сеулу, будь-які спроби змінити наявний статус-кво не є припустимими.

Китайський урядовець звернув увагу на те, що і Північна, і Південна Корея є державами-членами ООН, тоді як Тайвань не має такого статусу.

Варто зауважити, що подібна реакція Китаю є не першою і підкреслює чергове загострення відносин між Пекіном та Сеулом. Показово, що “скарга” заступника міністра закордонних справ Китаю з’явилася під час зустрічі південнокорейського лідера із президентом США Джо Байденом.

Нагадаємо, нещодавно Китай отримав чергову партію БТР-амфібій, імовірно, у контексті підготовки до майбутнього вторгнення на Тайвань.