Китай обмежує експорт низки цивільних безпілотників, які військові часто використовують під час бойових дій в Україні.
Про це йдеться в розпорядженнях, опублікованих 31 липня Міністерством торгівлі Китаю.
Обмеження стосуються експорту низки двигунів безпілотників, лазерів, комунікаційного обладнання та систем боротьби з дронами.
Крім того, Китай вводить експортний контроль над цивільними безпілотниками дальнього радіуса дії. Ідеться про дрони, які можуть літати за межами “природної видимості операторів”, залишатись у повітрі більше ніж 30 хвилин, мають максимальну злітну вагу понад 7 кілограмів тощо.
Китай є провідним розробником й експортером дронів, зокрема до України. Минулого року китайська компанія DJI Technology Co., один із найбільших виробників дронів, оголосила, що тимчасово призупинить всю комерційну діяльність у росії та Україні.
Мовляв, вони не хочуть, щоб їхні цивільні дрони використовувались у війні.
У Мінторгівлі Китаю заявили, що після “кризи в Україні” деякі китайські виробники цивільних безпілотників добровільно призупинили свою діяльність у зонах конфліктів. У КНР також звинуватили Сполучені Штати та західні ЗМІ в поширенні “неправдивої інформації” про китайський експорт безпілотників.
Використання цивільних дронів на війні в Україні стали звичайною практикою. Військові часто використовують БПЛА Mavic для розвідки на полі бою, скидання боєприпасів, або ж переоснащують їх у дрони-камікадзе.
Посилення експортного контролю, ймовірно, не зможе зупинити потік цивільних дронів в Україну, проте їх буде складніше дістати волонтерам, які купують їх для ЗСУ. Крім того, можливе здорожчання дронів, якщо доведеться купувати їх через треті країни.
Нагадаємо, що спецпризначенці СБУ завдяки дрону-камікадзе знищили рідкісну російську важку вогнеметну систему залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”.
Крім того, саме звичайним FPV-дроном бійцям ЗСУ вдалось підбити російський зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцир-С1”.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.