Китай розширює закордонну мережу військово-морських баз – Naval News

Китай розширює мережу військово-морських баз у світі. Зокрема, активно розбудовується об’єкт у місті Реам в Камбоджі. Там взялися за зведення великого сухого доку.

Оглядачі спостерігають за новою військово-морською базою в Камбоджі щонайменше з серпня минулого року. Вона забезпечує військово-морські сили Китаю в південній частині Південно-Китайського моря, де ведуться активні військові маневри. Об’єкт має стратегічне значення, так як є ключовим елементом у створенні мережі китайських баз в регіоні, відзначила офіційна газета Британського Королівського флоту Naval News.

“Зараз база перетворюється на більш дорожчу і потужнішу частину. На ній очевидно почали будувати сухий док”, – відзначають у виданні.

У Камбоджі кажуть, що базу в Реамі розширюють для власних військово-морських сил. Однак розміри і конструкція сухого дока неспівставні з кораблями, які має військовий флот Камбоджі.

Крім того, всі будівельні роботи ведуться китайцями. База в Реамі має шанс стати найпотужнішою зарубіжною військовою базою Китаю. З минулого року її площа збільшилася щонайменше удвічі. Крім будівництва сухого доку, на її території значно збільшилася кількість причалів.

Фахівці порівняли супутникові знімки, які зроблені у листопаді минулого року і нині.

Британські експерти переконані, що Китай взяв до уваги досвід росіян, отриманий в Україні. Вони зрозуміли важливість технічного обслуговування та ремонту військових кораблів під час війни.

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що Китай розпочав будівництво ядерного підводного човна нового покоління. Роботу над субмариною підтверджує все більше доказів. Схоже, що це буде підводний човен з балістичними ракетами. Китай може завершити його будівництво до 2030 року. У розробці, ймовірно, будуть використовувати російські технології.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.