Куди поділися гроші на армію?

Офіцери та контрактники ЗСУ вже не отримують законні грошові виплати. “Грошей нема і не буде” – кажуть військові очільники. Військовослужбовці знову починають думати про те як і на що утримувати сім’ю.

Тема дуже болюча – в ЗСУ неочікувано “щезли” гроші на будь-які виплати крім, безпосередньо, грошового забезпечення. З початком російсько-української війни для військовослужбовців були запроваджені додаткові виплати – для розв’язання соціально-побутових проблем, оздоровчі гроші та компенсація за піднаймання житла, що дало змогу отримувати доходи, які давали змогу почувати себе гідно. Але після дев’ятнадцятого року усі надбавки почали “танути”…

Офіцер ЗСУ, учасник бойових дій: “Я військовий, і не повинен думати про те на які кошти утримувати сім’ю, про це повинна піклуватися держава. Написав рапорт на оздоровчі гроші до відпустки ще в січні, але не отримав ні копійки – спочатку говорили що “нема наказу”, тепер кажуть прямо – грошей немає!”

Про те ж саме розповідають військові з різних підрозділів та регіонів: “Ходить реальна інформація про те, що і кошти на грошове утримання закінчаться влітку”. Також фінансисти кажуть, що на розрекламоване піднаймання житла коштів теж не дадуть. А для тих офіцерів, що не мають власної квартири це дуже тяжкий фінансовий удар – на оренду у тому ж Києві може витрачатися третина доходів.

Та й це ще не все. З минулого року зменшено більш ніж на дев’яносто відсотків (до 1500 грн) виплати для розв’язання соціально-побутових проблем, які раніше були на рівні зарплатні.

Що цікаво – керівництво ЗСУ отримує всі ці виплати в повному обсязі. Щоб у цьому впевнитися – достатньо передивитися їх декларації про доходи за минулий рік.

Сказати, що таке ставлення командування ЗСУ та військово-політичного керівництва до захисників держави під час війни масово демотивує людей – не сказати нічого.

Шановні військовослужбовці! Редакція ВКУ працює для вас, і ми будемо висвітлювати будь-які факти незаконних та несправедливих дій з боку командування. Якщо в вас є така інформація – зв’язуйтесь з нами через Фейсбук або пишіть на пошту [email protected].

Фото з сайту “Новинарня”. Там ви можете прочитати про свої права на отримання додаткових виплат.